Corretja Murray ile kalmak

İspanyol, dördüncü dünya şampiyonu olan Miles Maclagan’ı Temmuz ayında, daha önce sadece ‘Team Murray’ ‘in yarı zamanlı üyesi olan görevinden sonra oynadı. Gerçekten de, Corretja’nın devam eden girdisi üzerinde, Murray’in Maclagan’la ayrılmasına izin veren bir görüş ayrılığı vardı ve iki kez Fransız Açık finalisti, 2010 sezonunun ikinci yarısında, Scot’un tarafındaydı.
Murray defalarca Maclagan’a daimi bir halefi atamak için acele edilmeyeceğini söyledi ve kariyerinin zirvesinin ne olabileceği konusunda ona rehberlik etmek için doğru koçu bulmasını sağlamak için zaman ayırmayı tercih etti.
23 yaşındaki, aynı zamanda, hem Barselona’da Sanchez-Casal Tenis Akademisinde hem de gençler olarak tanıştığı uzun süreli arkadaş ve ara sıra eşi Dani Vallverdu tarafından desteklenmeye devam edecek.
Murray’in web sitesinde bir açıklama şöyle demişti: “Andy, Alex Corretja ve Dani Vallverdu ile birlikte mevcut koçluk kurulumunun gelecek yılın ilk yarısında devam edeceğini doğrulamak için yoğun sezon öncesi fitness eğitiminden zaman ayırdı.
“Erkekler, 2011’in ilk yarısı için turnuva planlarını planlamakla meşguller ve bir takım olarak, her turnuva için mümkün olan en iyi şekilde hazırlanmaya odaklanmışlar.”
Murray, Corretja ve Venezuelalı Vallverdu şu anda Miami’de bulunuyor. İngilizler, bir kez daha sezon öncesi eğitimi için bir üs olarak kullanılıyor.
İkinci sezon için Avustralya Açık turnuvasına, önümüzdeki ayın başında Melbourne’e gitmeden önce Perth’deki Hopman Cup için Laura Robson ile birlikte çalışarak ısınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir