Welcome, visitor! [ Login

 

Oran indirimleri, ilk kez alıcılar için umut sunuyor

  • Listed: 9 Ekim 2017 02:35

Description

Web sitesindeki yeni bulgular Realpricecomparison.com, ipotek piyasasındaki rekabet arttıkça son üç ayda yüzde 10’luk mevduat ile borç alanların oranının neredeyse üçte bir oranında azaldığını tespit etti. Borçluların ortalama borç verme faiz oranı (LTV) yüzde 90’da yüzde 53 ile Kasım ayında yüzde 7’den düşerek, 150.000 £ ipotek üzerinde aylık ödemeleri 160 TL azalttı.
Web sitesindeki Jim Barrowman, “Borç verenin şu anda yüzde 90’lık LTV’ye borç vermeye istekli olduklarını ve bu oranların düştüğünü gösteren gerçek bir işarettir” dedi.
Bununla birlikte, yüzde 90 LTV’deki en iyi satın alma oranları, borçlular için yüzde 60 LTV’de borçlananların ortalama yüzde 2,58’inin iki katından fazladır.
Komisyoncu Savills Private Finance’ten Melanie Bien, oranlar iyileşirken hala çok daha ileri gitmek zorunda kaldığını da ekledi. “Yeni ipotek anlaşmalarına ilişkin fiyatlar düşüyor ancak sadece yüzde 25 veya daha fazla mevduat olanlara düşüyor” dedi. “Daha az mevduata sahip olanlar, ipotek oranını yüzde 2 veya 3 oranında artırmak zorunda kalacaklar.

    “Birincil zamanlayıcı olarak, anahtar daha büyük bir para yatırma işlemidir, çünkü bu, daha rekabetçi fiyatlara erişmenizi sağlayacaktır; anne babandan sana yardım etmesini isteyebilirsin. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.